• Złota 9, 20-112 Lublin
  • 19.04 - 21.04.2024

Tygiel – III Edycja – Konferencja Trzeciego Tysiąclecia

Dziękujemy!

Serdecznie dziękujemy Wam za udział w trzeciej edycji Tygla! To były dla nas niezapomniane 3 dni rozmów, spotkań i innych doświadczeń – cieszymy się, że mogliśmy dzielić je z Wami!

Zapraszamy do Lublina w następnym roku, natomiast już teraz zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.

Zespół ITM Lublin

Karolina Zgodzińska
Kasia Bucior
Tomasz Tęsny
Janek Gruszczyński
Konrad Ślizień-Kuczapski

Galeria zdjęć z III Edycji

fot. Michał Blinowski

Lubelska konferencja na III Tysiąclecie

Tygiel to konferencja o trzecim tysiącleciu. Nasze wydarzenie od dwóch lat współtworzymy w Lublinie razem z Klubem Jagiellońskim, rozmawiamy o tematyce społecznej, chrześcijańskiej i lokalnej. Ostatnie dwie edycje Tygla przyciągnęły ponad 200 osób. Zaprosiliśmy wielu znakomitych prelegentów takich jak Zbigniew Stawrowski, Sławomir Sowiński, Piotr Zaremba, Wojciech Hann, Piotr Trudnowski, Jan Śpiewak, Aleksander Bańka, Piotr Gutowski.

Osadzeni w pięknym mieście

Naszymi głównymi odbiorcami są studenci oraz młodzi dorośli zaangażowani w sprawy społeczne oraz problemy lokalnej społeczności. Staramy się urozmaicać naszą konferencję o atrakcje kulturalne, projekcje filmowe, wycieczki po naszym mieście. Chcemy promować Lublin jako miasto pełne potencjału, kluczowe miejsce na wschodniej mapie Polski. 

Harmonogram

19:00
Projekcja Filmu CSK "Cztery córki"

Projekcja filmu i dyskusja

Piotr Kotowski
21:45
Integracja

Z prelegentami i uczestnikami

9;30
Rozpoczęcie rejestracji

9:45
Rozpoczęcie

Otwarcie wystawy “Vera Icon”

Vera Icon
10:15 - 11:45
Panel I - Przyszłość Lublina

nwestycje: historia, plan i realizacja. Czy Lublin rozwija się na miarę swoich możliwości?

Marcin Garbowski, Krzysztof Raganowicz, Moderator: Konrad Ślizień-Kuczapski
11:45 - 12:30
Przerwa kawowa + prezentacja

Uwaga, Smartfon, Forum GenPL - stoiska promocyjne

ProjektPL
12:30 - 14:00
Panel II - Ekonomia człowieka

Czy Katolicka Nauka Społeczna ma szanse na aktualność we współczesnej ekonomii? Wyzwania i propozycje na przyszłość.

Prelegenci: Marcin Kawko iMichał Twardosz (Projekt PL)
14:00 - 15:30
Obiad

15:30 - 16:30
Spotkanie ze sztuką

Rozmowa z kuratorką wystawy “Przesmyk” VERA ICON

Alicja Maliszewska, Moderator: Konrad Ślizień-Kuczapski
16:30 - 17:00
Atrakcja Kulturalna

Zwiedzanie klasztoru OO. Dominikanów

O. Waldemar Kapeć
17:00 - 17:25
Zaproszenie do współpracy

Zaproszenie do współpracy

Konrad Ślizień-Kuczapski, Jan Gruszczyński
17:25 - 17:45
Prawica dla opornych

Spotkanie z autorem książki "Prawica dla opornych"

Michał Szułdrzyński
17:45 - 18:15
Przerwa kawowa

Stoiska promocyjne

18:15 - 19:45
Panel III - Przyszłość edukacji

Czy zmiany w polskiej szkole mają szansę się udać?

Prelegenci: Barbara Ostrowska, Julia Dąbrowska, Michał Szułdrzyński Moderator: Karolina Zgodzińska
19:45 - 20:15
Zakończenie dnia

20:30 - 00:00
Integracja

Trybunalska

9:00
Msza święta (klasztor oo. Dominikanów)

10:15 - 12:00
Panel IV - Przyszłość Rodziny

Prelegenci: Marcin Kędzierski, Magdalena Poprawa, Maciej Barczentewicz Moderator: Tomasz Tęsny
12:30 - 14:30
Warsztaty ekspertów ITM - Zawód polityk: program wyborczy kontra głos obywatela.

Krzysztof Konieczny, Jarosław Herman, Tomasz Małkowski
14:30
Zakończenie, obiad

Prelegenci

  • Współzałożyciel i ekspert Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. Stały autor portalu opinii Klubu Jagiellońskiego oraz stały współpracownik czasopisma idei „Pressje”. Doktor nauk ekonomicznych, adiunkt w Katedrze Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

    dr Marcin Kędzierski
  • Pracownik Biura Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin, a także doktorem filozofii, absolwentem KUL, członkiem-sygnatariuszem Polskiego Towarzystwa Transhumanistycznego oraz autorem publikacji naukowych. Zajmuje się integracją cudzoziemców z lubelskim środowiskiem biznesowym.

    Marcin Garbowski
  • Współzałożycielka Szkoły Montessori im. św. Urszuli Ledóchowskiej oraz Przedszkola Montessori Słonecznik, Prezes Ośrodka Edukacji Montessori, współtwórczyni Fundacji im. Marii Montessori, członek Zarządu Polskiej Rady Montessori.

    Julia Dąbrowska
  • Redaktor Portalu ITM, były redaktor naczelny. Absolwent historii na Uniwersytecie Wrocławskim ze specjalizacją w zakresie historii USA. Obecnie kontynuuje studia na drugim kierunku historycznym oraz aktywny członek Studenckiego Koła Naukowego Historyków oraz Franciszkańskiego Duszpasterstwa Akademickiego. Zaangażowany w rekonstrukcję historyczną Wojska Polskiego, zafascynowanymi pieszymi wędrówkami długimi i krótkimi oraz amerykańską kinematografią.

    Krzysztof Konieczny
  • Redaktor Naczelny Portalu ITM. Absolwent elektroniki i telekomunikacji na AGH, obecnie student filozofii na UJ. Studiował również w krakowskim DSFT, a od kilku lat jest zaangażowany w dominikańskim DA “Beczka”. Pasjonuje się teologią i życiem Kościoła, szczególnie w kontekście społecznym i etycznym. Zainteresowany również nowymi technologiami.

    Jarosław Herman
  • Analityk danych oraz przedsiębiorca. Absolwent informatyki społecznej na AGH. Od wielu lat zaangażowany w dominikańskie DA "Beczka". Interesuje się nowymi technologiami oraz psychologią. Miłośnik debatowania oraz treningu ogólnorozwojowego

    Tomasz Małkowski
  • Doktorant Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Członek Zarządu ProjektPL, w pracy badawczej porusza tematykę dóbr relacyjnych w rodzinie i w przedsiębiorstwie w świetle ekonomii obywatelskiej. Współpracownik Klubu Jagiellońskiego, Caritas Polska, Instytutu Tertio Millennio, członek-uczestnik warszawskiego Klubu Inteligencji Katolickiej

    Marcin Kawko
  • Absolwent filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim, dziennikarz, publicysta. Redaktor naczelny serwisu rp.pl, I zastępca redaktora naczelnego dziennika „Rzeczpospolita”, szef weekendowego magazynu „Plus Minus”. Zdobywca nagrody Grand Press 2016 w kategorii publicystyka. Członek Rady Instytutu Tertio Millennio

    Michał Szułdrzyński
  • Wiceprezes Zarządu Fundacji ProjektPL. Absolwent Stosunków Międzynarodowych w Instytucie Politologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Wiceprezes zarządu Polskiego Stowarzyszenia Fundrasiningu i członek Polsko-Czeskiego Towarzystwa Naukowego. Zawodowy fundraiser, edukator i aktywny wolontariusz od wielu lat zaangażowany w rozwój trzeciego sektora w Polsce. Współpracuje, doradza lub pomaga wielu organizacjami pozarządowymi.

    Michał Twardosz
  • Lublinianin z urodzenia i z wyboru. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego (Public Relations, Samorząd terytorialny) i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (Zarządzanie). Związany z Miastem Lublin – promocją inwestycyjną, a następnie promocją turystyczną miasta. Autor internetowego systemu promocji inwestycyjnej Invest-in-Lublin.com. Od 2020 roku tworzy Lokalną Organizację Turystyczną Metropolia Lublin, która wspiera i integruje lubelską branżę turystyczną, oraz Centrum Inspiracji Turystycznej w Lublinie.

    Krzysztof Raganowicz
  • Doktor psychologii, nauczyciel teorii wiedzy i psychologii oraz koordynator programu międzynarodowego IB DP w Międzynarodowym Liceum Ogólnokształcącym Paderewski w Lublinie.

    dr Barbara Ostrowska
  • Absolwentka Wydziału Grafiki i Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od 9 lat członek, pełniący również funkcje liderskie we Wspólnocie Twórców Chrześcijańskich VERA ICON. Zorganizowała wystawę Przesmyk ze wspólnotą lokalną w Warszawie oraz we współpracy kuratorskiej z Dorotą Berger.

    Alicja Maliszewska
  • Psychoterapeuta, seksuolog i pedagog. Pracuje z osobami indywidualnymi i parami. Wraz z mężem prowadzi szkolenia i warsztaty dla par/małżonków. Szczególnym obszarem jej zainteresowania jest styk duchowości i psychologii oraz związane z tymi obszarami zaburzenia.

    Magdalena Poprawa
  • Specjalista ginekologii i położnictwa, konsultant medyczny Naprotechnology (NFPMC), w latach 2008 -2021 członek zespołu ekspertów Komisji Episkopatu Polski do spraw bioetyki, założyciel i prezes Fundacji Instytut Leczenia Niepłodności Małżeńskiej im. Jana Pawła II, członek International Institute of Restorative Reproductive Medicine(IIRRM).

    Maciej Barczentewicz
  • Absolwent politologii w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz bezpieczeństwa narodowego na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Student zarządzania na Uniwersytecie Ignatianum w Krakowie. W latach 2019-2021 był radnym I kadencji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Posiada duże doświadczenie w organizacji międzynarodowych wydarzeń, konferencji i kongresów.

    Dominik Wrona
  • Animator kultury filmowej w Lublinie od lat 70. Jeden z prowadzących Studenckiego Klubu Dyskusyjnego Bariera przy kinie Chatka Żaka. Współwłaściciel firmy dystrybucyjnej Black Cat. Twórca Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu, Studenckich Konfrontacji Filmowych oraz innych imprez filmowych w regionie.

    Piotr Kotowski

Patroni Medialni

Partnerzy wydarzenia

Galeria zdjęć z poprzednich edycji

Tak było w zeszłym roku!

Zdecydowaliśmy się  mówić o przyszłości, dyskutować o tym kim jesteśmy i co zamierzamy z tym zrobić. W oparciu o Katolicką Naukę Społeczną poruszamy się po szerokim spektrum tematyki. Dotykamy naszej społecznej codzienności, politycznej różnorodności, filozofii oraz teologii. Tworzymy otwartą przestrzeń, w której z poszanowaniem siebie wzajemnie pozwalamy ścierać się poglądom, opiniom i ideom. Bliskie są nam troska o dobro wspólne, świadomość i wrażliwość społeczna oraz obywatelskie zaangażowanie. 

 

Serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału w TYGLU. Przyjdź, zainspiruj się, posłuchaj.

Poprzednie dwie edycje w liczbach

Prelegentów i moderatorów

Zapisanych uczestników

Godzin paneli

Atrakcji kulturalnych

Rejestracja

Poprzednie edycje projektu

Tygiel I - Początek
Tygiel II - Przyszłość