Tygiel

Tygiel to lubelska konferencja orbitująca wokół zagadnień związanych z Katolicką Nauką Społeczną organizowana przez lubelski oddział Instytutu Tertio Millennio we współpracy z Klubem Jagiellońskim. Nasze wydarzenia to platforma do spotkania i zetknięcia się ze sobą zagadnień społecznych, filozoficznych, teologicznych oraz wiele więcej. Jest to arena ścierania się poglądów, miejsce poszukiwania prawdy i szukania odpowiedzi na pytania stawiane nam przez rzeczywistość. Co więcej jednak to możliwość poznania i posłuchania ciekawych ludzi, wykazujących troskę o dobro wspólne i rozwój naszego społeczeństwa. W tym roku w dniach 14-16 kwietnia czeka nas już druga edycja TYGLA, w tym roku roku pod hasłem Przyszłość – pochylimy się nad przyszłością religii, pracy czy demokracji.

Nie zabraknie też tematów psychologicznych – czy nasze pokolenie ma sens, a jeżeli ten sens ma to czy coaching może pomóc go odkryć, to tylko dwa pytania z dziesiątek, które padną na naszym sympozjum. Co więcej, tradycyjnym elementem na naszej konferencji jest wątek lokalny – tym razem pod hasłem “Przestrzeń publiczna, która cieszy” Podczas 3 dni “Tygla” znajdziemy czas na m.in. panele tematyczne, nieformalne spotkania z prelegentami, pokazy filmowe czy atrakcje kulturalne.

W skład prelegentów wchodzą m.in. filozof Tomasz Stawiszyński, prezes Klubu Jagiellońskiego Piotr Trudnowski czy dr Barbara Wybacz z lubelskiego CSK (sprawdzić) Konferencja odbędzie się 14-16/04/2023 w Klasztorze Ojców Dominikanów przy ul. Złotej 9 w Lublinie. Poniżej przesyłamy przydatne linki: