Chmal Tomasz

jest adwokatem w Warszawie, partnerem w Trzeciak|Chmal, współzałożycielem i przewodniczącym Rady Głównej Związku Pracodawców Business & Science Poland reprezentującego największe polskie spółki wobec instytucji UE w Brukseli.

Przez wiele lat był partnerem w kancelarii White & Case w Warszawie oraz ekspertem ds. energetycznych w Instytucie Sobieskiego. Zajmuje się doradztwem regulacyjnym i strategicznym. Jest absolwentem wydziału prawa UAM w Poznaniu, studiował prawo na Catholic Univeristy of America, Columbus School of Law w Waszyngtonie. Ukończył podyplomowe studia w zakresie strategii biznesu i elektroenergetyki na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz SGH. Odbył trzyletnie studia doktoranckie na Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Obrony Narodowej (obecnie Akademia Sztuki Wojennej).

Tomasz Chmal jest członkiem Rady Fundacji Szkoła Liderów, pełni funkcję członka Komisji Nadzorującej budowę Centrum Opatrzności Bożej w Wilanowie, współpracuje z Polską Akcją Humanitarną, Instytutem Tertio Millennio. W wolnym czasie wspina się w górach wysokich- ma na swym koncie wejścia na: Ojos del Salado, Elbrus, Ararat, Damawend, Kazbek, Mt. Blanc oraz porażki na Aconcagua, Piku Lenina i Pico de Orizaba. Interesuje się i kolekcjonuje sztukę współczesną. Napisał o tym książkę: „Kolekcja. Wystawa osobista.” Żonaty, ojciec dwójki dzieci, pochodzi z Żar, mieszka w Warszawie.