Nasze projekty

Spotkania w Laskach

Dwa razy do roku organizujemy spotkania w podwarszawskich Laskach. Jest to zasadniczo spotkanie absolwentów i przyjaciół Instytutu. Miejsce zjazdu nie jest przypadkowe, bowiem to właśnie tu czas spędzał prymas Wyszyński, ale także wielu zasłużonych dla Polski ludzi. Na cmentarzu w Laskach spoczęli między innymi Antoni Słonimski, Stanisław Stomma, oraz premier Tadeusz Mazowiecki. W tym symbolicznym miejscu spotykamy się jesienią i krótko przed świętami Wielkiej Nocy.

Służy ono podtrzymaniu i ożywieniu więzi między osobami zaangażowanymi w prace i wydarzenia fundacji, ale także wspólnej pracy. W trakcie spotkania uczestnicy biorą udział w warsztatach, w trakcie których omawiamy teksty i problemy związane z wyzwaniami w Kościele, Polsce i Europie. Warsztaty prowadzą przyjaciele Instytutu, którzy już wcześniej przeszli przez jego szkoły i wyjazdy. Wśród nich są postacie ze świata nauki, mediów, sztuki, polityki oraz przedsiębiorcy. Uczestnikom spotkań w Laskach spotkania nigdy nie odmawia reżyser Krzysztof Zanussi.

Zjazdy w Laskach cieszą nas zawsze swoją atmosferą. Goszczeni przez siostry Franciszkanki w bardzo przyjemnych okolicznościach natury spędzamy czas na rozmowach oraz modlitwie.