Korczak Agata

jest absolwentką Uniwersytety Przyrodniczego we Wrocławiu na kierunku Geodezja i Kartografia. W czasie studiów była związana z Duszpasterstwem Akademickim „Maciejówka” gdzie angażowała się w projekt „Akademia Intelektu”, uczestniczyła tam w organizowaniu spotkań dotyczących różnych sfer życia społeczno-kulturalnego: nauk ścisłych, muzyki, teatru, historii, psychologii oraz rozmów z osobami ze świata mediów i z aktorami. W późniejszym czasie kierowała „Akademią Intelektu”. Zarządzała pracą dwudziestokilkuosobowej grupy, zapraszała i kontaktowała się z gośćmi, przygotowała merytorycznie spotkania i je prowadziła. Dbała o wizerunek projektu w social mediach.

Z ITM związana od roku 2017, jako uczestnik wrocławskich seminariów wokół książki Jana Pawła II „Pamięć i Tożsamość” prowadzonych przez Ojca Maciej Ziębę, brała udział w szkołach: zimowej i jesiennej.

Pracuje w firmie informatycznej jako analityk operacyjny w dziale sprzedaży.

Wolny czas lubi spędzać z rodziną i znajomymi, wędrować po górach, czytać książki, prowadzić bloga nt. historii i literatury: „Nie tylko o historii” oraz tematyczne konto na Instagramie: „Agata | Nie tylko o historii” Mieszka we Wrocławiu.