• Jana Lubrańskiego 1, 61-003 Poznań
  • 15.05.2024 19:00

George Weigel w Polsce: Poznań, spotkanie autorskie

Wydawnictwo „W drodze” gościć będzie w Polsce George’a Weigela – autora bestsellerów o życiu i pontyfikacie św. Jana Pawła II. Zaplanowany został cykl spotkań autorskich w 3 miastach (Warszawa, Poznań, Kraków). Ponadto: konferencja prasowa w KAI, liczne debaty i wywiady, a także wręczenie George’owi Weigelowi Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. Współorganizatorem debaty w Warszawie i spotkania autorskiego w Krakowie jest Instytut Tertio Millennio. 

Informacje o wydarzeniu (link – Facebook)

15 maja 2024 roku, godz. 19:00 – spotkanie autorskie

Miejsce spotkania: Poznań, Muzeum Archidiecezjalne (ul. Jana Lubrańskiego 1)

Prowadzenie: o. Tomasz Grabowski OP – dominikanin, prezes Wydawnictwa „W drodze”

Informacje o książkach autorstwa George’a Weigela

Świadek nadziei. Biografia papieża Jana Pawła II

Świadek nadziei, z nowym wstępem do polskiego wydania, to bestsellerowa biografia papieża, próba opowiedzenia o tym, jaki był Karol Wojtyła, człowiek wezwany do Rzymu „z dalekiego kraju”, który został Janem Pawłem II, kanonizowanym w 2014 roku. George Weigel pokazuje nam, co kształtowało postawę i duchowość papieża oraz decydowało o kierunku jego myśli i działań. To monumentalne dzieło, będące efektem pięciu lat wytężonej pracy badacza. Książka bazuje na rozmowach z przyjaciółmi i współpracownikami ojca świętego, wypowiedziach osobistości z kręgów religijnych, politycznych i artystycznych, a także na archiwalnych dokumentach po raz pierwszy udostępnionych przez Watykan tajnych dokumentach oraz prywatnej korespondencji papieża. Jest to najpełniejsze na świecie, uzupełnione, wydanie międzynarodowego bestsellera. Biografia Jana Pawła II wysoko ceniona jest przez Watykan, powstała za aprobatą papieża i przy jego współudziale. 

Kres i początek. Papież Jan Paweł II – zwycięstwo wolności, ostatnie lata, dziedzictwo

To dzieło jedyne w swoim rodzaju, przełomowe podsumowanie życia i nauczania polskiego papieża – człowieka, który zmienił losy Kościoła i świata. Kres i początek jest próbą podsumowania pontyfikatu papieża, którego George Weigel nazywa Janem Pawłem Wielkim. Książka jest zarówno uzupełnieniem, jak i kontynuacją bestsellerowej biografii Jana Pawła II, zatytułowanej Świadek nadziei. 

Kres i początek to także przejmujący opis ostatnich, bardzo trudnych lat pontyfikatu, kiedy Jan Paweł II zmagał się z cierpieniem, postępującą chorobą, krytyką swojego nauczania i głośnymi skandalami w Kościele. Pomimo upływu lat, wnikliwa analiza nauczania i roli Jana Pawła II nie traci na aktualności, a nowa Przedmowa do tego wydania prezentuje i uzupełnia kluczowe pojęcia papieskiego politycznego leksykonu, pomagając ujrzeć w lepszej perspektywie opowieść zawartą w dalszej części tej książki. Jest to lektura obowiązkowa dla każdego, kto chce zrozumieć tego człowieka i Kościół, któremu przewodził przez ćwierć wieku. 

 

Prelegenci

  • george-weigel

    Amerykański teolog, pisarz katolicki, działacz społeczny i polityczny. Zajmuje się głównie kwestiami dotyczącymi religii i kultury, obliczem chrześcijaństwa w dobie demokracji i kapitalizmu. Nakładem Wydawnictwa W drodze ukazały się książki jego autorstwa: Ostateczna rewolucja: Kościół sprzeciwu a upadek komunizmu (1995), Następny papież. Urząd Piotra i misja Kościoła (2020) oraz najlepiej sprzedająca się biografia papieża Jana Pawła II, zatytułowana Świadek nadziei (2024).

    George Weigel

Współorganizatorzy