• Freta 10, Warszawa
  • 16.02.2024 19:00

Pokaz filmowy „Viktor i ja” oraz spotkanie dyskusyjne: Nałogowe szczęście? O poszukiwaniu sensu życia

Współczesna rzeczywistość stawia przed nami wiele wyzwań: konsekwencje pandemii, dezinformacja w świecie nowych mediów, wzrost liczby nastolatków mierzących się z zaburzeniami psychicznymi, narastajacy rozpad więzi, wojna za wschodnią granicą Polski. Starając się zmierzyć z płynną ponowoczesnością zatracamy się w różnego rodzaju aktywnościach od używania internetu i telefonu przez zakupy, jedzenie, używki… Najczęściej niepostrzeżenie zaczynają one warunkować nasze funkcjonowanie. Czy w takich okolicznościach jesteśmy jeszcze w stanie odnaleźć sens życia? Od czego możemy rozpocząć poszukiwania? Sięgając do stworzonego przez Viktora Frankla nurtu terapeutycznego jakim jest logoterapia postaramy się przybliżyć odpowiedź na powyższe pytania. Naszym gościem będzie dr Roman Solecki.

Pokaz filmowy: „Viktor i ja” to film o słynnym, ocalałym z Holokaustu dr Viktorze Franklu, autorze książki „Człowiek w poszukiwaniu sensu”. Książka sprzedała się w ponad 12 milionach egzemplarzy na całym świecie.

Alexander Vesely, który jest wnukiem Viktora Frankla, podróżował po całym świecie, aby osobiście zaświadczyć o wyjątkowości tej ważnej postaci. Po raz pierwszy w filmie widzowie zobaczą doktora Frankla oczami najbliższych mu osób. Był nie tylko geniuszem, lekarzem i ocalałym z nazistowskiego terroru, ale także człowiekiem, który żył, wierzył i kochał.

Debiutując jako reżyser w USA, Alexander Vesely dzieli się intymnymi wspomnieniami swojego wybitnego dziadka, który pośród wielkiego cierpienia dał nam wszystkim nadzieję.” (źródło: https://www.logoterapia-krakow.pl/mediateka)

Prelegenci

  • Pedagog, profilaktyk, mediator, psychoterapeuta uzależnień, certyfikowany logoterapeuta. Adiunkt w Instytucie Pedagogiki Społecznej i Wsparcia Rodziny Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie. Pracownik Kliniki Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Dyrektor Krakowskiego Instytutu Logoterapii. Prowadzi badania nt. depresji, uzależnienia od Internetu, relacji rodzinnych i poczucia sensu życia wśród młodzieży.

    dr Roman Solecki

Rejestracja