• Klasztor oo. Dominikanów w Lublinie, ul. Złota 9
  • 15.12.2023 18:00

Spotkanie wigilijne lubelskiego oddziału ITM

Podczas spotkania, chcielibyśmy przedświątecznie złożyć sobie życzenia i podzielić się opłatkiem, budując w ten sposób jedność lubelskiego oddziału ITM.

Zaczniemy Mszą Świętą w bazylice oo. Dominikanów w Lublinie. Po niej odbędzie się dyskusja w dwugłosie między filozofem Janem Maciejewskim a o. Gawłem Włodarczykiem OP.

Jest przewidziany czas na rozmowę oraz pytania z sali. Potem nastąpi wspomniany „opłatek” oraz część kuluarowa spotkania, czas dzielenia i wzajemnej integracji.

Prelegenci

  • Były redaktor naczelny wydawanych przez Klub Jagielloński „Pressji”. Obecnie stały felietonista „Rzeczpospolitej” i magazynu weekendowego „Plus Minus” oraz redaktor Magazynu Kontra. Mąż Oli, tata Julka, Anieli i Stefana. Mieszka w Krakowie. (za Teologią Polityczną) Laureat tegorocznej (2023) literackiej Nagrody Identitas za zbiór esejów i felietonów pod tytułem "Milczenie katedry"

    Jan Maciejewski
  • dominikanin, mgr prawa UW, mgr teologii UP JPII, duszpasterz, katecheta. W trakcie studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim współtworzył Duszpasterstwo Akademickie Studnia przy klasztorze na Służewie. Po ukończeniu studiów w 2012 r. wstąpił do Zakonu Kaznodziejskiego, nowicjat odbył na Służewie. W 2018 r. złożył śluby wieczyste. 19 maja 2018 r. przyjął w Krakowie święcenia diakonatu z rąk biskupa Damiana Muskusa. (za W drodze) Aktualnie duszpasterz akademicki DA Freta w Warszawie

    o. Gaweł Włodarczyk OP