Zostań mecenasem XX edycji Konkursu Papieskiego

To już dwadzieścia lat Konkursu Papieskiego dla uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski! Chcemy, aby tegoroczna edycja była naszym wspólnym dziełem, dlatego zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli, do zostania Mecenasem Konkursu, finansując nagrody dla 9 laureatów (z 9 regionów Polski). Uczniowie, którzy przejdą dwa etapy testu z wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II, napiszą esej (etap III), przejdą do finału, podczas którego będą bronić swoich prac przed komisją regionalną, aby wygrać tradycyjną główną nagrodę – wycieczkę do Rzymu!

Dzięki wsparciu Przyjaciół i Darczyńców Instytutu pozyskaliśmy 80% kwoty. Aby zorganizować Konkurs w pełnym wymiarze, potrzebujemy jeszcze 15 000 zł, które zostanie przeznaczone na organizację finałów, a także wycieczkę główną do Rzymu dla 9 laureatów z całej Polski.

Koszt głównej nagrody dla jednego uczestnika to ponad 3000 PLN.

 

Wpłać darowiznę i zostań częścią jubileuszowej edycji! 

Konkurs to wyjątkowy projekt, w który angażuje się 9 koordynatorów regionalnych, ok 3 500 uczestników (I etap), nauczyciele i katecheci z całej Polsce oraz patroni i partnerzy. Głównym celem jest zainteresowanie młodego pokolenia nauczaniem Jana Pawła II, które wywarło tak znaczący wpływ na losy współczesnego świata oraz podjęcie przez uczniów własnej refleksji nad aktualnością tych treści. Poprzez element pisania i obrony eseju Konkurs zyskuje charakter akademicki.

W tym roku odbywa się pod hasłem: Chrześcijanie we współczesnym świecie.