Bóg i mamona. O pieniądzach w Kościele

Majątek Kościoła nie od dziś budzi kontrowersje i dyskusje. Coraz więcej osób żąda zniesienia przewidzianego w budżecie państwa funduszu kościelnego. Finanse kościelne w dużej mierze są nieprzejrzyste. Jedni widzą Kościół jako bardzo bogatą instytucję, innych zaś martwią jego kurczące się zasoby. Czy Kościół powinien być ubogi dla ubogich? Na czym polega finansowanie poszczególnych gałęzi tej instytucji? Skąd wziął się pomysł funduszu kościelnego? Zapraszamy do odsłuchania rozmowy.

Przekaż darowiznę Fundacja Instytut Tertio Millennio jest organizacją non-profit. Każdego roku wspieramy rozwój intelektualny setek młodych z całej Polski, w duchu nauczania św. Jana Pawła II. Dzięki Twojemu wsparciu możemy się rozwijać i realizować kolejne projekty, służące młodemu pokoleniu. Dziękujemy za każdą wpłatę i zachęcamy do regularnej pomocy!
Piotr Pietryga
Piotr PietrygaW latach 2015-2018 student historii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu – licencjat, historia XVIII wieku. W 2018 roku rozpoczął studia magisterskie z teologii. Od 2021 roku studiuje jednocześnie teologię i historię. Obecnie zajmuje się badaniami z zakresu archiwistyki i XIX wieku. W ramach teologii fascynuje go osoba i nauczanie Josepha Ratzingera – Benedykta XVI. W wolnym czasie jeździ na rowerze i lubi wędrówki po górach.