Di Maggio Adelaide

kończy studia magisterskie z Edukacji na Uniwersytecie w Cambrige. Otrzymała podwójny licencjat z Filozofii i Historii Sztuki na University College London (UCL). Z ITM jest związana od 2021 r.

Od ponad siedmiu lat jest związania z organizacją międzynarodową Europejski Parlament Młodzieży, która edukuje obywatelsko w około czterdziestu krajach w Europie. Zorganizowała pierwsze wydarzenie Europejskiego Parlamentu Młodzieży EYP Poland na Opolszczyźnie. Przez dwie kadencje zasiadała w Zarządzie stowarzyszenia, będąc jej Prezesem w 2019 r.  Także w 2019 r. odbyła staż w Kongresie Stanów Zjednoczonych, jako stypendystka programu Transatlantic Future Leaders Forum (TFLF). Odbyła również staż w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Wspiera program Go4Poland przy Fundacji GPW, który zachęca Polaków studiujących za granicą do powrotu do kraju.

Prężnie wspiera społeczność polskich studentów Wielkiej Brytanii. W 2018 i 2019 r. wspierała organizowację konferencji UCL Leaders, a obecnie przewodzi jednej z dywizji organizacyjnych Kongresu stowarzyszeń polskich studentów w Wielkiej Brytanii 2021, który odbędzie się w Oxfordzie.

Jej akademickie zainteresowania to edukacja obywatelska, edukacja pokojowa, obywatelskie oblicza edukacji religijnej, edukacja pozaformalna i informacja zwrotna jako metoda ewaluacji. Mama Polka a ojciec Włoch, poznali się na Taizé. Urodziła się w Taranto, w słonecznej Puglii, jednak od wielu lat jej rodzina mieszka w Krapkowicach, na Opolszczyźnie.