Feliszek Dawid

prawnik, doradca biznesowy, specjalista w zakresie budowania marki, publicysta. W 2021 r. ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 2018 r. związany zawodowo z Kancelarią Prawną Schampera, Dubis, Zając i Wspólnicy sp. j. SDZLEGAL SCHINDHELM, gdzie doradza przedsiębiorcom w zakresie prawa handlowego i gospodarczego, prawa konkurencji i prawa cywilnego. Specjalizuje się także w obszarach prawa NGO, w szczególności prawa fundacyjnego.

Zajmuje się także doradztwem biznesowym i wsparciem młodych ludzi oraz nowych firm na rynku. W 2016 r. założył Instytut Rozwoju Biznesu i Przedsiębiorczości, którym kierował do 2020 r. i w ramach którego zrealizował wiele różnych inicjatyw, seminariów, wydarzeń i projektów na czele z Warsztatami Your Education in Business oraz Międzynarodowym Forum Współpracy Gospodarczej Polska-Europa-Wschód, które obecnie są kontynuowane i rozwijane przez kolejne pokolenia działaczy.

Dodatkowo zajmuje się także publicystyką i filozofią. Od 2017 r. współpracuje z Aleteia Polska. W swoich filozoficznych esejach zajmuje się głównie tematyką antropologii, epistemologii, aksjologii oraz filozofią społeczną. Jest zapalonym miłośnikiem tatrzańskich szlaków, sushi, klasycznej literatury oraz malarstwa.