Sanek Gabriela

Urodziła się w Polsce, a następnie wyemigrowała z rodziną do Toronto. Studiowała dziennikarstwo i produkcję telewizyjną na Uniwersytecie Ryerson w Toronto w Kanadzie i na Curtin University w Perth w Australii. Do Polski wróciła w 2005 r.

Ukończyła studia podyplomowe w Instytucie Polonistyki Stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim.

Pracowała jako redaktor w TVP Historia i TVP Polonia. W 2010 wraz z ekipą telewizji ABC TV z Sydney współpracowała przy filmie dokumentalnym o katastrofie Smoleńskiej do programu “Foreign Correspondent”. Autorka felietonów, reportaży i programów dla telewizji polskich, amerykańskich, kanadyjskich i brytyjskich m.in. BookTelevision, Pink Triangle Press, Out TV, TVN Style program “Zawody 24”, TV Puls “Menu na miarę”, History Channel Canada “Miracles in Poland”, redaktor w programie “Reporter Polski” w TVP2, producent publicystyki TVP Info, Home and Garden TV “House Hunters International”, History Channel Canada “Hunting Nazi Treasure”, korespondent radia Monocle24 w Londynie.

Szczęśliwa żona oraz mama pięcioletniego Krzysia i dwuletniej Marysi. Miłośniczka przyrody, mieszkająca na stałe w Warszawie, w której jest zakochana. Z ITM związana od 2008 roku.