Szułdrzyński Michał

ukończył studia magisterskie i doktoranckie na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prowadził zajęcia akademickie w Wyższej Szkole Europejskiej im. Ks. Józefa Tischnera oraz na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Od kilkunastu lat związany z mediami. Od 2016 r jest zastępcą redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”, rok później został szefem magazynu Plus Minus. W „Rz” pracuje od 2008 roku, najpierw jako zastępca, a potem szef działu krajowego. W 2016 roku otrzymał nagrodę Grand Press w kategorii Publicystyka. Nominowany m.in. do Nagrody Kisiela, Nagrody Radia Zet im. A. Woyciechowskiego, MediaTorów, Nagrody Dobrego Dziennikarza.

Na początku lat dwutysięcznych związany z Klubem Jagiellońskim (był jego prezesem w latach 2004-06) oraz Ośrodkiem Myśli Politycznej. Jest członkiem rady Fundacji Liderek Biznesu EY, członkiem Rady Klubu Jagiellońskiego oraz przewodniczącym Rady Fundacji Instytutu Tertio Millenio. Z ITM związany od 2000 roku, jako uczestnika a później wykładowca brał udział w szkołach zimowych i jesiennych, w Tertio Millenio Semminar, Tertionie itp.

Zawodowo zajmuje się analizą polityki, również międzynarodowej, przemian cywilizacyjnych, rewolucją technologiczną i jej wpływem na społeczeństwo, mediami społecznościowymi. Żonaty, ojciec pięciu córek. Urodzony i wychowany w Krakowie, od kilkunastu lat mieszka w Falenicy na obrzeżach Warszawy.